Дерев’яна церква Святого Духа у селі Гукливий

ДЕРЕВ'ЯНА ЦЕРКВА СВЯТОГО ДУХА У СЕЛІ ГУКЛИВИЙ

Верховинський стародавній шедевр

Святодухівську церкву збудували у 18 столітті з ялиці. Її фундамент зроблений з річкового каменю. А інтер'єр залишився майже недоторканим. Усі розписи зробив Франц Пеєр. Тут також можна побачити іконостас 1784 року. Біля церкви побудована старовинна дзвіниця 8 метрів заввишки. Церква Святого Духа є найдавнішою церквою Воловецького району і належить до верховинських шедеврів. Саме тут був написаний старовинний документ Гукливський літопис. Святодухівська церква - це діючий храм, який є архітектурною пам’яткою Світової спадщини ЮНЕСКО. Доїхати до церкви можна, звернувши у центрі села Гукливий з траси Воловець-Міжгір'я і проїхати близько 1.5 км сільською дорогою, яка також є туристичним маршрутом на гору Великий Верх. Зліва, за річкою, і розташована церква. Якщо проїхати трохи далі від церкви Святого Духа, приблизно 3 км, то опинитесь біля Святого Джерела. Знаходиться воно у лісі у підніжжі Боржавських полонин. Відкрили його у 2016 році. За традицією, у Святому Джерелі на Водохреща місцеві жителі проводять купання в ополонці. Також у селі у 1935 році побудована церква Успіння Пресвятої Богородиці. А от дзвіниця, що знаходиться біля церкви, побудована у 19 столітті. Також у центрі села є нова церква Покрови Пресвятої Богородиці.

Встигнути побачити усю красу Гукливого

Щоб відвідати усі пам'ятки, цікаві пішохідні маршрути, водоспади, варто оселитись у Дерев'яному котеджі. Він розташований поряд з усіма цікавими локаціями у Гукливому і його околицях.

Зручності у Дерев'яному котеджі

Близько до пам'яток

Дерев'яний котедж знаходиться у пішій доступності до більшості цікавинок.

Недалеко від залізничної станції

Від котеджу до залізничної станції смт.Воловець 4 км, до міжнародного аеропорту у м.Ужгород 100 км, до міжнародної траси "Київ-Чоп" 18 км.

Дивовижні краєвиди

З будинку відкривається чудовий краєвид на хвойний ліс. А з двору видно Боржавський хребет, річку і ліс, які знаходяться практично на задньому подвір'ї.

Фінська сауна

Перший поверх котеджу займає сауна з купеллю, яка заповнена кришталевою річковою водою.

Парковка

Безкоштовна приватна автостоянка розміщена на території готелю (попереднє резервування місця не потрібне).

Зона релаксу на подвір'ї

На подвір'ї знаходиться барбекю, дерев'яний обідній стіл зі стільцями. А біля самісінької річки, що тече відразу за будинком, є гамак.

Забронюйте Дерев'яний котедж і пізнавайте Закарпаття