Гукливий

ГУКЛИВИЙ

Приголомшливе місце для активного відпочинку та релаксу

ІСТОРІЯ СЕЛА ГУКЛИВИЙ

Історія села Гукливий починається у 1588 році. Знаходиться воно у Воловецькому районі Закарпатської області за 5 км. від районного центру смт. Воловець у сторону смт. Міжгір'я. Розташувалось Гукливий в улоговині між Боржавськими полонинами і Бескидським хребтом. Гукливий знаменитий завдяки старовинній церкві Святого Духа 18 ст. та старовинному документу, відомому під назвою «Гукливський літопис». З даного документу відомо, що село засноване вихідцями з Галичини. І що назву село отримало від невеличкого потічка, що називається «Гукливчик», який протікає через село. «Гукливський літопис» відноситься до 1660 років. Події у даному літописі описувалися безперервно з 1661 року по 1780 рік. Написаний «Гукливський літопис» у старовинній церкві «Святого Духа». Село Гукливий входило до Мукачівської Домінії, що належала графу Шенборну. На даному етапі площа села складає 3,791 км кв. Тут проживає 2109 осіб. У селі встановлені єдині в Україні відразу два пам’ятники чорниці (яфині). Вважається, що Гукливий є столицею чорниці. Збираючи її, мешканці села ціле літо заробляють кошти. Також у полях та лісах є багато лікарських рослин, грибів, малини, тощо. Також у селі знаходиться єдина на пострадянському просторі мілітарі-садиба «Грін-Гоф».

Приголомшлива краса села Гукливий

Боржавські гори, ліси, в яких повно грибів і ягід. На гірських пасовищах пасуться гарнюні корівки...

ПАМ'ЯТКИ ГУКЛИВОГО

Що можна відвідати у селі Гукливий та його околицях

ЗАЛІЗНИЧНИЙ МІСТ

У Гукливому, понад 300 років тому, при Австро-Угорщині, італійськими фахівцями з каменю та заліза було побудовано залізничний міст. Під час Першої та Другої світових війн цей міст неодноразово підривали. Але кожного разу його відбудовували. Вже після війни поряд був побудований другий залізничний міст. Тунелі, які знаходяться за даними мостами, охороняються військовими і по сьогоднішній день, і є стратегічними об’єктами.

ДЕРЕВ'ЯНА ЦЕРКВА СВЯТОГО ДУХА

Одна з найгарніших церков у Закарпатті розташована у селі Гукливий. Це церква Святого Духа 18 століття, яка нині є діючим храмом. Тут зберігся унікальний іконостас 1784 року.

БУНКЕР ЛІНІЇ АРПАДА

Це найбільший бункер в Україні, що зберігся з часів Другої світової війни. У 2012 році тут відкрито музей. Можна відвідати 500 метрів підземних тунелів.

ВОДОСПАД ШИПІТ

Водоспад Шипіт є найповноводнішим в Українських Карпатах. Він належить до семи природних чудес України. Максимально повноводним водоспад буває навесні, після танення снігів, а також восени, якщо йде багато дощів.

ПАМ'ЯТНИК ЧОРНИЦІ

У селі Гукливий встановлено два пам'ятники Чорниці. Один встановлений на території однієї з найцікавіших родзинок району - єдиної в СНД мілітарі–садиби «Грін-Гоф». Садиба побудована на бункері другої світової війни. Сьогодні там знаходиться лобі бар та погріб з Берегівськими винами. А інший пам’ятник встановлено на спеціальному постаменті у центрі села, біля готельного комплексу «Наталія». З 2010 року, на честь відкриття пам’ятника «Чорниці», у селі щорічно, на початку серпня, проводиться всеукраїнський фестиваль «Верховинська яфина».

ТУРИСТИЧНІ МАРШРУТИ

Через село Гукливий проходять туристичні маршрути на гору «Стій», висота якої становить 1681 м над рівнем моря. Ця гора є найвищою вершиною Боржавського хребта. На ній була розташована радіолокаційна станція та військове засекречене містечко. На даний час там можна побачити казарми, командний пункт, бункери, ангари, тощо. Також через Гукливий проходить туристичний маршрут на гору Великий Верх, висота якої становить 1598 м над рівнем моря. Неподалік Гукливого є туристичний маршрут на гору «Пікуй», що проходить у с. Біласовиця. Висота гори Пікуй становить 1408 м над рівне моря. З даної гори відкривається вид на гори Руна, Остра та Стій.

ОВЕЧА ФЕРМА

На відстані близько 4 км від села Гукливий у напрямку смт. Міжгір'я, у селі Розтока є овеча ферма «Над Розтокою». На фермі розводять декілька видів овець та кіз, а також виготовляють карпатську бринзу.

МУЗЕЙ ДЕРЕВ'ЯНИХ ЦЕРКОВ

Приблизно на відстані 3 км. від села Гукливий у сторону смт. Міжгір'я, а саме у с. Подобовець, одразу при дорозі знаходиться музей дерев'яних церков. Тут зберігаються макети усіх дерев'яних церков, що знаходилися і знаходяться на території Західної України. Всі макети зроблені з шишок.

З Дерев'яного котеджу зручно дістатись до кожної з цих локацій

ОРГАНІЗОВАНІ ТУРИ

Ви можете замовити обраний тур за додаткову оплату

домовлена ціна

ціна за домовленістю

Винна дегустація

Ви відвідаєте винні погреби місцевих виноробів і продегустуєте вина з тутешніх сортів винограду.

договірна ціна

ціна за домовленістю

Центр реабілітації бурих ведмедів

Ви відвідаєте врятованих ведмедів, які проходять тут проходять реабілітацію.

договірна ціна

вартість за домовленістю

Оленяча ферма

Тут ви відчуєте дух Різдва у будь-яку пору року! Погодуєте оленів мохом або їх улюбленими грибочками.
Обирайте дати для замовлення екскурсії та бронювання Дерев'яного котеджу